Експедиція

Серпень 7th, 2009
49-та паралель

49-та паралель

49 паралель — найдовша паралель, яка проходить по центру України та єднає східний та західний кордон нашої держави!

Ідея: журналісти Віктор Андріянов та Леонід Сотник у 1966 році вперше дослідили найдовшу паралель нашої держави. Пересувалися із крайньої Східної точки Луганської області (Городище) до кордону на Закарпатті мотоциклом із коляскою, автобусом, пароплавом, потягом та пішки. До наших днів дійшли щоденники та статті у республіканській пресі. Андріянов та Сотник намагалися максимально близько слідувати по паралелі, але погодні умови та бездоріжжя стали на заваді реалізації їх сміливого задуму. Цього року ми разом із українськими журналістами спробуємо пройти 49 тою паралеллю знову.

Термін експедиції: з 1 по 14 серпня 2009 року

Старт: 2 серпня – 11.00, східний кордон в районі містечка Городище.

Мета: проїхати всією Україною мінімально відхиляючись від паралелі, створити новий туристичний маршрут, вивчити місцеві пам’ятки, культури, природного ландшафту і відкрити свою країну знову.

Короткий опис: подорож не є комерційною і має характер освітньої експедиції, що досліджує Україну. Оскільки мандрівка відбуватиметься вперше, у ній візьмуть участь 4 досвідчених екіпажі. Журналісти та київські мотоциклісти, які спеціалізуються на оффроуд-подорожах. Одним із завдань екіпажу є фіксація та закладка печаток 49-ї паралелі у місці її перетину з меридіанами. Всього 49 паралель перетинається 17-ма меридіанами. Старт та фініш експедиції заплановано зробити на Державному Східному та Західному кордоні України. Державна Прикордонна служба разом з учасниками подорожі передасть символічну капсулу із луганською Землею для своїх колег на Закарпатті.

Девіз експедиції: Як карта ляже!

Коментувати не дозволено.