Прес-реліз

Серпень 5th, 2009

2 серпня 2009 року об 11:00 стартувала експедиція «49-та паралель».

Місцем старту, як і було заплановано, став державний кордон України з Росією поблизу селища Городище Луганської області. Учасники експедиції – журналісти, географи, та ентузіасти Львівського оффроуд клубу Lvіv 4X4 – протягом 10 ти днів проїдуть всією Україною, мінімально відхиляючись від найдовшої 49-ї паралелі. На меті у відчайдухів – пройти через 13 областей, побачити свою країну «у розтині», вивчити місцеві пам’ятки культури та природного ландшафту, створити новий туристичний маршрут.

Подорож не є комерційною і має характер освітньої експедиції, що досліджує Україну. Оскільки мандрівка відбуватиметься вперше, у ній візьмуть участь 4 досвідчених екіпажі. Протягом маршруту до мандрівників будуть долучатися місцеві оффроуд клуби та мотоциклісти, які спеціалізуються на подорожах по бездоріжжю. Одним із завдань екіпажів є фіксація та закладка печаток на 49-й
паралелі у місці її перетину з меридіанами. Всього 49-а паралель перетинається з 17-ма меридіанами. Фініш експедиції заплановано зробити на західному кордоні України зі Словаччиною. Прикордонники Луганщини разом з учасниками подорожі передала пам’ятні подарунки та символічну капсулу із землею кордонів Луганщини для своїх колег на Закарпатті.

Коротка довідка:
Журналісти Віктор Андріянов та Леонід Сотник у 1966 році вперше дослідили найдовшу паралель нашої держави. Пересувалися із крайньої cхідної точки Луганської області (м. Городище) до кордону на Закарпатті мотоциклом із коляскою, автобусом, пароплавом, потягом та пішки. До наших днів дійшли щоденники та статті у республіканській пресі. Андріянов та Сотник намагалися максимально близько слідувати по паралелі, але погодні умови та бездоріжжя стали на заваді реалізації їх сміливого задуму. Цього року ми разом із українськими журналістами спробуємо пройти 49-ю паралеллю знов.

Термін експедиції: з 1 по 14 серпня 2009 року

Девіз експедиції: Як карта ляже!

Капітан експедиції: Тарас Сотник, tad100k@gmail.com
Прес-аташе експедиції: Соня Геляс, +380 (67) 501-51-33, sonyasonya@bk.ru

Коментувати не дозволено.